Bu Haftadan Seçtiklerim ( 2.02.09 - 7.02.09 )-BBC’nin dünya genelinde düzenlediği bir anketin sonuçlarına göre
" Türkler kimseyi sevmiyor " . Türkiye’de  dünyaya genel olarak negatif bir bakış var.

Katılımcı 21 ülke içinde AB’nin dünyadaki etkisine olumsuz bakanların çoğunlukta olduğu tek ülke Türkiye oldu.

insansevgisi : Medeniyetin beşiği Anadolu'dur.
Misafirperverliği dünya genelinde dillere destan olan bir ülke nasıl olur da kimseyi sevmez,
bu ankete inanmıyoruz...


AB'ye gelince,defalarca zilinize bastık,siz bizi kapı önünde yaz,kış demeden beklettiniz dolayısıyla Türk milletinin AB hakkındaki tavrı da kimseyi şaşırtmasın...

******

-
İngiltere'de yapılan bir araştırmada, yazın veya sonbaharın başında doğan çocukların, baharda veya kışta doğan akranlarına göre genellikle daha uzun boylu ve güçlü olduğu belirlendi.

insansevgisi : Demek ki Çin'liler genellikle kış aylarında dünyaya gelirlerken,NBA'ın Basketbolcuları yaz aylarında boy göstermişler....

******

-
Rusya'nın St. Petersburg kentinde iki kişi, 16 yaşındaki bir kızı öldürdükleri ve cesedini parçaladıktan sonra iç organlarını yedikleri suçlamasıyla mahkemeye sevk edildi.Zanlıların sorguları sırasında, iç organları " aç oldukları için" yedikleri şeklinde ifade verdiklerini söyledi.

insansevgisi : Var mı böyle bişey ! Be adamlar, Açsanız gidin icabında çöplükten yemeğinizi yiyin,çoluk çocuğu niye yiyorsunuz !?

******

- Levent Kırca, DSP’den Üsküdar Belediye Başkan Adayı olduğunu söyledi.
"Artık Üsküdar benim. Kimse elimden alamaz. Çünkü ben samimiyim, dürüstüm. Bir düğmeye bastığın zaman başımı sonumu her tarafımı görüyorsun...."

insansevgisi : Eğer Levent Kırca kazanırsa,Üsküdarlının yüzü gülecek,yani en azından Olacak O Kadar...

******

- ABD’de sekiz bebek birden dünyaya getiren Nadya Suleman (33), daha öncede suni döllenme yoluyla 6'ız bebek dünyaya getirdi ve şu an 14 çocuk sahibi oldu.
Komşuları evinin önünde pankart açıp "Yeter artık doğurma" diyerek bağırdılar.

insansevgisi :  Komşuların çocuk gürültüsüne tahammülleri olmadığı açık. Bu tepkilere fazla dayanamaz Nadya, 14 çocuğuyla yakında ıssız bir adaya yerleşme ihtimali yüksek...Yazan : hakan can  { insansevgisi }

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !